Reklama
  • Czwartek, 1 maja 2014 (08:05)

    Świat według Kiepskich. Najważniejsza jest rodzina

Od piętnastu lat Świat według Kiepskich bawi, poucza i rozśmiesza widzów. Zapytaliśmy aktorów serialu, na czym polega jego fenomen i jak popularność sitcomu wpłynęła na ich prywatne życie.

Reklama

Od 1999 roku „Świat według...” bawi do łez miliony widzów Polsatu. Wyśmiewa nasze wady i stereotypowy model polskiej rodziny.

– Fenomenem serialu, który opowiada o naszych przywarach w absurdalny sposób, jest to, że gości już na antenie od piętnastu lat i stał się poniekąd częścią naszej rzeczywistości – mówi Andrzej Grabowski (Ferdek).

Śmiejemy się z siebie

– Fakt, że Polacy pokochali „Kiepskich” świadczy o tym, że mamy do siebie dystans oraz potrafimy śmiać się z własnych słabości i wad – dodaje aktor. Roman Kotys (Paździoch) uważa, że atutem serialu jest jego dwoistość.

– Z jednej strony odbierany jest na poważnie, jako realistyczne odzwierciedlenie rzeczywistości, a z drugiej to satyra na życie w naszym kraju. Podobnego zdania jest Renata Pałys, czyli Paździochowa. – Ten serial niczego nie udaje. Nie ma w nim nadmiernego przepychu – przyznaje.

– Pokazujemy też wartości rodzinne – mówi z dumą Barbara Mularczyk-Potocka (Mariolka). – Nawet, jeśli to na wskroś absurdalne sytuacje, zawsze gdzieś w tle jest rodzina. I to ona finalnie jest najważniejsza, a to akurat lubią widzowie – zakończenia z happy endem – wyjaśnia z przekonaniem.

Drugi dom

A jaki wpływ ma serial na odtwórców głównych ról? – Kiedy wchodzę do kuchni Kiepskich, to jest moja kuchnia, a pokój Kiepskich jest moim pokojem – mówi Marzena Kipiel-Sztuka.

– Od lat nie jestem już bowiem Marzeną, tylko Halinką Kiepską, bo ta rola przylgnęła do mnie niczym druga skóra. Utożsamiam się z nią w stu procentach. Dzięki niej jestem rozpoznawalna. Ludzie podchodzą do mnie na ulicy i to jest cudowne – przyznaje.

A Renata Pałys dodaje: – Spotykam się z mnóstwem życzliwości z każdej strony. Trochę to zaskakujące, bo gram niezbyt pozytywną bohaterkę. My też cieszymy się z popularności serialu i życzymy dalszych sukcesów.

KRAS

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.