Reklama
  • Środa, 16 marca 2016 (14:34)

    Świat według kiepskich. Ferdek sprzeda dresy

Polowanie na wieloryba, operacja plastyczna i konsumpcja stu jajek na twardo to tylko niektóre wyzwania w nowych odcinkach serialu.

We Wrocławiu zakończono zdjęcia do nowego, 20. sezonu „Świata według Kiepskich”. Ferdek wpadnie w przerażenie, kiedy dowie się, że jego małżonka tak pozazdrościła Paździochowej, że zamierza się poddać operacji plastycznej. Oszczędzając na ten cel, ograniczy Ferdkowi pieniądze na alkohol.

– Jej wiecznie bezrobotny mąż zrobi wiele, aby wybić jej ten pomysł z głowy – uśmiecha się Marzena Kipiel-Sztuka, serialowa Halinka Kiepska.

Surowy kapitan...

Reklama

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Ćwiartki wyruszą w nowym sezonie na połów wieloryba. Będzie im przewodził surowy, uwielbiający rum kapitan Dzwonnik, którego zagra Daniel Olbrychski.

... i zdesperowani piraci

Kapitan nie będzie miał litości dla swojej załogi, tym bardziej że jego „szczury lądowe” cechuje lenistwo i niepohamowana skłonność do napojów wyskokowych.

– Kiedy zaproponowa no mi rolę w tym serialu, nie zastanawiałem się ani chwili. To produkcja najwyższej jakości. Cieszę się, że mogłem spędzić ze swoimi znakomitymi kolegami kilka dni na planie. Z niektórymi znam się od wielu lat i wielokrotnie miałem przyjemność z nimi pracować – mówi Daniel Olbrychski, który nie musiał zapuszczać kapitańskiej brody, bo specjalnie dla niego sprowadzono sztuczną aż z Berlina.

– Jeden sezon to ponad trzy tygodnie intensywnej pracy, właściwie bez dnia przerwy. Wszystkie zdjęcia realizujemy we wnętrzach, to spore ułatwienie. Zaczynamy wcześnie rano, kończymy późnym wieczorem – mówi reżyser Patrick Yoka.

W jednym odcinku również Ferdek stanie przed dużym wyzwaniem – zjedzenia stu ugotowanych na twardo jaj! Perspektywa łatwej możliwości wzbogacenia się skłoni go bowiem do podjęcia się tej próby. Nawet, jeśli przypłacić miałby to swoim niekiepskim zdrowiem!

– W starym kaflowym piecu Ferdek przez zupełny przypadek znajdzie tajemniczy list od świętej pamięci Rozalii Kiepskiej, która uczyniła swojego zięcia jedynym potencjalnym spadkobiercą złotego łańcucha. Aby go zdobyć, będzie musiał w obecności adwokata skonsumować rekordową liczbę jajek – opowiada reżyser. To nie koniec. Potrzebujący pieniędzy Ferdek sprzeda swoje ukochane legendarne dresy!

Oprócz dobrze nam znanych aktorów w nowej serii pojawią się też Henryk Gołębiewski, Joanna Kurowska, Andrzej Gałła, Zofia Czerwińska, Marek Pyś, Lech Dyblik, Jerzy Cnota i Krzysztof Dracz. – Tym razem widzowie zobaczą mnie w roli zabawnego pirata – zdradza Henryk Gołębiewski. Pierwszy odcinek nowego sezonu już w środę 2 marca w Polsacie.

Tele Tydzień

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.