Reklama
  • Wtorek, 11 sierpnia 2015 (08:06)

    Świat według Kiepskich. Ferdek idzie do kabaretu

W połowie lipca skończyły się zdjęcia do kolejnego sezonu „Świata według Kiepskich”. Choć nowe odcinki pojawią się na antenie Polsatu dopiero we wrześniu, już dziś zdradzamy, co w nich zobaczymy.

Reklama

Ferdynand (Andrzej Grabowski) tradycyjnie odda się poszukiwaniom pracy. Tym razem postanowi zatrudnić się jako... kościelny. Problem w tym, że o ten etat chcą się również ubiegać Paździoch oraz Boczek (Ryszard Kotys, Dariusz Gnatowski).

Jednak to nie sąsiedzi stanowić będą największą przeszkodę w realizacji marzeń Kiepskiego. Jego szanse przekreśli pewna płaskorzeźba o nad wyraz kontrowersyjnych właściwościach.

Inne ważne wydarzenie to 10-lecie złomowiska Badury (Lech Dyblik). – Z tej okazji zostanie zorganizowana wielka impreza – zdradza nam producentka se rialu, Anna Skowrońska.

– Podczas zabawy panowie wpadną na pomysł założenia kabaretu Żądło – dodaje. Idea spodoba się wszystkim oprócz Haliny (Marzena Kipiel-Sztuka). Kobieta stwierdzi, że jej mąż nie ma zdolności satyrycznych ani poczucia humoru i dlatego nie powinien zajmować się rozrywką. Ferdek postanowi jej udowodnić, że jest inaczej.

W kolejnym odcinku po wodem do kłótni, a może nawet rozwodu Kiepskich będzie łóżko. A tak naprawdę jego brak. Pewnego dnia wiekowy mebel rozpadnie się na dwie części. Halina uzna to za wróżbę i oświadczy mężowi, że czas najwyższy się rozstać.

Zdesperowany Ferdek spróbuje naprawić tapczan przy pomocy opony samochodowej.

Jeszcze inną awanturę wywoła spór o wartości artystyczne. Fer dek jest wielkim fanem Tomasza Karolaka, zaś jego żona wręcz przeciwnie. Czy aktor, który pojawi się u nich w domu, zdoła ją do siebie przekonać?

W pozostałych odcinkach gościnnie pojawią się także: Henryk Gołębiewski (Bocian, kolega Badury), Grażyna Zielińska (gospodyni księdza), Joanna Kurowska i Andrzej Gałła (małżeństwo Kozłowskich) oraz Zofia Czerwińska (Malinowska).

W tym sezonie na planie serialu napracowali się także scenografowie i osoby od efektów specjalnych. W „Świecie według Kiepskich” zobaczymy m.in. efekty suszy i upałów, a także ulewy, która zamieni się w potop, oraz szronu pokrywającego słynną meblościankę Ferdynanda i Haliny. Tego nie można przegapić!

MU

Kurier TV

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.