Reklama
  • Wtorek, 1 kwietnia 2014 (10:05)

    Świat według Kiepskich: Co w nowych odcinkach?

Czego sobie życzy serialowa Halinka w związku z jubileuszem serialu? – Kolejnych 15 lat ze „Światem według Kiepskich” – mówi nam ze śmiechem.

Marzena Kipiel-Sztuka od samego początku, czyli od 1999 roku, gra Halinkę Kiepską. Aktorka ma nadzieję, że sitcom nadal będzie popularny. Nam zdradza, co zobaczymy w nowych odcinkach.

Reklama

Co najbardziej Pani zapamiętała z tych 15 lat?

Pierwszą przymiarkę. Panie zajmujące się kostiumami przyniosły mi szlafrok i kapcie. Gdy zobaczyłam ten strój, już wiedziałam, jaki to będzie typ żartu i co mnie czeka. Ten szlafrok służy serialowej Halince do dzisiaj.

Za co Pani ceni „Świat według Kiepskich”?

Nasze historie narysowane są grubą krechą, łączy się tu absurdalny, surrealistyczny humor z żołnierskimi dowcipami. Mieszanka wybuchowa, ale opowieści są bardzo prawdziwe, dotykają ważnych spraw. Jak mówią Rosjanie: jest i śmieszno, i straszno. Należy też podkreślić, że to nie jest format, tylko oryginalna, polska produkcja.

Spodziewała się Pani, że sitcom odniesie taki sukces?

Chyba nikt się tego nie spodziewał. Najpierw nakręciliśmy trzy odcinki. Nie wiedzieliśmy, czy jakaś telewizja to kupi. Potem zrealizowaliśmy następne 10. Opinie były podzielone. Jedni nas opluwali, inni byli zachwyceni. Wiem, że jest ktoś na Wybrzeżu, kto pisał pracę doktorską z socjologii o naszym serialu.

Czego możemy się spodziewać w nowym sezonie?

Będzie się działo, m.in. Ferdek trafi do więzienia, Paździochowie staną w kulinarne szranki z Kiepskimi i wystąpią w programie o gotowaniu, Mariolka zaś spowoduje dymisję ministra.

A propos córki Halinki. Grająca ją Basia Mularczyk trafiła na plan, mając 15 lat.

Przez ten czas wiele się w jej życiu zmieniło, skończyła studia, wyszła za mąż, urodziła córkę. A ja łapię się na tym, że wciąż traktuję ją jak nastolatkę...

Ciekawostki serialowe

● Pierwszy odcinek pt. „Umarł odbiornik, niech żyje odbiornik” został wyemitowany 16 marca 1999 roku.

● Kiepski miał być Ludwikiem, ale Andrzej Grabowski wolał imię Ferdynad. – Był kiedyś Ferdynand Wspaniały, to niech teraz będzie Ferdynand Kiepski – powiedział aktor.

● Ferdek pije piwo „Mocny Full” oraz „Dobrą wódkę” (dawniej „Kiepska”) i pali papierosy marki „Kiepy”.

● Babcię Kiepską grała niezapomniana Krystyna Feldman (1999-2006). ● Gościnnie w sitcomie wystąpili m.in. Joanna Brodzik, Piotr Machalica, Andrzej Kopiczyński, Piotr Pręgowski, Katarzyna Figura.

● Samych siebie zagrali Grzegorz Lato, Tadeusz Drozda i Bronisław Cieślak.

● Bartosz Żukowski (Walduś) w 2004 r. odszedł z serialu, by powrócić w 2011 r.

● W 2000 r. zespół Big Cyc wydał album „Świat według Kiepskich”, który zyskał status platynowej płyty.

Rozm.: Ewa Modrzejewska

Kurier TV

Zobacz również

  • Choć czasy, kiedy tworzył genialne kreacje w „Trylogii”, „Weselu” czy „Ziemi obiecanej” dawno minęły, znakomity artysta nie zamierza odpocząć i zagrał w swoim ulubionym serialu. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.