Reklama
  • Piątek, 8 sierpnia 2014 (14:34)

    Świat według Kiepskich: Co w nowej serii

Lokatorzy kamienicy przy ulicy Ćwiartki nie mają chwili spokoju. Zagrozi im pożar, zmęczy wieczne ujadanie wilczura, przerażą widmowe bliźniaczki. To wszystko zobaczymy w nowej serii.

Reklama

Dlaczego nie chcesz się z nami bawić Halinko? – rozlegają się w mroku dziecięce głosy. Żonie Ferdka jeżą się włosy na głowie, kiedy dostrzega, kto zadaje to pytanie. Dwie długowłose blondyneczki nie tylko pojawiają się znienacka, wbrew prawom fizyki, ale i wyglądają jak goście z zaświatów.

Zaproszenie w mrok

Wymizerowane, z podkrążonymi oczami i przeraźliwie chude, w bladoniebieskich sukienkach i białych rajstopkach sprawiają wrażenie, jakby przed chwilą wyszły z... wiecznego mroku. W dłoniach trzymają kolorową piłkę, chcą podać ją wystraszonej, rozespanej Halince. A ona czuje, że to zaproszenie w podróż, z której się nie wraca. – Stop. Dziękuję. Po ujęciu! – reżyser Patrick Yoka kończy kolejną scenę, w której zdezorientowana Kiepska stała oko w oko z przerażającymi zjawami. To najprawdopodobniej byłe lokatorki kamienicy, które odeszły z tego świata w tragicznych i bardzo tajemniczych okolicznościach.

Jest się czego bać

– Nasi scenarzyści nawiązali do słynnego „Lśnienia” Stanleya Kubricka, gdzie dwie małe, zamordowane przez szaleńca siostrzyczki ukazywały się w korytarzach hotelowych głównemu bohaterowi. Ten odcinek mrozi krew w żyłach nie tylko mnie, ale całej ekipie filmowej. Jest się czego bać! – wyjaśnia z szelmowskim uśmiechem Marzena Kipiel-Sztuka. Jej bohaterka, chcąc poznać historię domu i jej byłych mieszkańców wplątuje się bowiem w straszną historię.

Prywatne śledztwo

– Ma wrażenie, że wyjaśnienie tej zagadki jest na wyciągnięcie ręki, ale wszyscy naokoło unikają jak ognia odpowiedzi na dręczące ją pytania, szczególnie Paździoch wydaje się zaniepokojony ciekawością i dociekliwością Halinki. Jej prywatne śledztwo nie przynosi więc żadnych rezultatów, z każdym dniem jest coraz bardziej zawiłe i zagmatwane. Niebawem okaże się, że kluczem do rozwiązania mrocznej historii jest dziwne słowo „Czulk” – mówi aktorka, chwaląc aktorski talent Pauliny i Oli Bartoszek, które po raz pierwszy pojawiły się na serialowym planie.

Nie boją się kamery

– Zdyscyplinowane, grzeczne, uczynne. Na każdym z nas robią wrażenie. Dla mnie są prawdziwym odkryciem tej serii! – dodaje Kipiel-Sztuka biegnąc do garderoby, aby szybko przebrać się w strój pielęgniarki. Przed nią bowiem kolejna scena, w której Ferdek wyzna jej plany zbudowania nowego, ekskluzywnego... WC.

– Pani Marzena jest super! Od razu się polubiłyśmy! – cieszą się pochodzące ze Szczecina dziewczynki, którym oko filmującej kamery nie jest straszne. Producenci wypatrzyli je na zlocie bliźniaków w Czarnkowie.

Budzące grozę zjawiska

– Budzące grozę zjawiska nadprzyrodzone widzowie zobaczą w odcinku „Poltergeist”. Nie zabraknie płomiennego romansu Halinki z Paździochem, który w jednym z odcinków zostanie też właścicielem wilczura.

Ferdek natomiast wreszcie przestanie być bezrobotnym i przebierze się w mundur... strażaka – zdradza Patrick Yoka. Premierowe odcinki zobaczymy jesienią, a w epizodycznych rolach pojawią się m.in.: Tomasz Sapryk, Piotr Gąsowski, Joanna Kurowska i Krystyna Tkacz.

Kras

Tele Tydzień

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.