Reklama
  • Wtorek, 31 maja 2016 (08:05)

    Daniel Olbrychski w serialu "Świat według Kiepskich"

Choć czasy, kiedy tworzył genialne kreacje w „Trylogii”, „Weselu” czy „Ziemi obiecanej” dawno minęły, znakomity artysta nie zamierza odpocząć i zagrał w swoim ulubionym serialu.

Reklama

Twórcy „Świata według Kiepskich” na końcówkę sezonu przygotowali naprawdę mocny akcent. W ostatnim odcinku, zatytułowanym „Moby Dick”, wystąpi Daniel Olbrychski. Zagra tajemniczego Kapitana Dzwonnika, który zorganizuje mieszkańców kamienicy przy ul. Ćwiartki 3/4 i wspólnie wyruszą upolować wieloryba.

Nieszczęsny ów pływający ssak ponoć zapuścił się lekkomyślnie Odrą aż do Wrocławia chyba specjalnie po to, by stać się łupem wielorybnika i jego nieudacznych pomagierów.

Dobry humor, bo przy żonie

Daniel Olbrychski, który grywał u największych reżyserów, zahaczając także o Hollywood, bardzo chwali sobie tę przygodę, choć trwała tylko przez dwa dni zdjęciowe.

Aktor utrzymuje bowiem, że saga o Kiepskich to jego ulubiony serial i przez 17 lat nie opuścił ani jednego odcinka! Potwierdził też, że atmosfera na wrocławskim planie jest wspaniała.

Na pewno tym wspanialsza, że i tam towarzyszyła panu Danielowi żona Krystyna. Wiadomo, że w każdej sytuacji miło jak jest pod ręką agentka, a może i osobisty szofer.

Nie jest zresztą tajemnicą, że dla zasłużonego artysty zawsze najważniejsze były kobiety. Przed czterdziestu laty jego romans z Marylą Rodowicz karmił zbiorową wyobraźnię – dopiero kilka lat temu aktor ustatkował się u boku trzeciej żony.

Dziś ma skromną, ale stałą posadkę w „Klanie”, gdzie wciela się w postać Arkadiusza Nowika, muzyka, którego syn wżeni się do tytułowej rodziny.

Oprócz tego co jakiś czas przyjmuje rolę w fabułach. A że nie zawsze cieszą się uznaniem (miesiąc temu panu Danielowi przyznano Złotego Węża za „Piąte. Nie odchodź!”), trudno…

KS

Telemax

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.